Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» – це добровільне, неприбуткове об’єднання громадян, платформа для комунікації та обміну досвідом кращих практик, «дорожня карта» для запровадження системи правильного поводження з відходами в усьому світі, що продемонструє нашу життєво важливу роль у збереженні майбутнього планети.
Наша місія полягає у впровадженні освітніх та просвітницьких програм, орієнтованих на сталий та всеосяжний розвиток утилізації відходів у всьому світі. Це заощаджує природні ресурси та зменшує кількість відходів, що знаходяться на сміттєзвалищах і забруднюють навколишнє середовище.
Роль «School Recycling World» полягає в тому, щоб показати світові, що переробка вторсировини – це колективне починання, важливе для майбутнього планети. Ніхто не може діяти ізольовано, тому вкрай важливо залучити якомога більшу частину населення: від членів BIR до світових лідерів, від підприємств до приватних осіб, незалежно від їх місця знаходження.
«Міжнародний рух School Recycling World сприяє забезпеченню глобального, комплексного підходу поводження з відходами, підтримку спільних ініціатив і досягнення максимальних результатів на шляху до «Нуль відходів». Ми розпочинаємо велику кооперацію та глобальну активізацію у сфері поводження з відходами. Об’єднавши зусилля, разом ми подолаємо одну з найжахливіших проблем людства», – Юлія Мархель, засновник і президент «School Recycling World».
Все, що ми робимо, зосереджено на інноваціях, освіті, прогресі та діях.
Ми готові об’єднувати свої зусилля з бізнесом, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, асоціаціями та фондами, владними структурами та громадянами, у яких в пріоритетах стоїть практичний розвиток корпоративної соціальної відповідальності у сфері екології, довкілля та своїми діями демонструють роль кожного у збереженні майбутнього планети Земля.
Наші цілі
- Щоб переробка вторинної сировини залишалася в основі екологічного добробуту нашої планети, School Recycling World має основні цілі:
- Сприяти просуванню переробки у всьому світі, підтримувати та ділитися кращими практиками та інноваціями.
- Заохочувати відповідальні, стійкі та всеохоплюючі екологічні дії, щоб сприяти екологічному розвитку.
- Підтримувати та відзначати Всесвітній день переробки щороку 18 березня.
- Сприяти екологічній відповідальності та циркулярній економіці, глобальним цілям ООН та сталому розвитку.
- Підтримувати статистичні, економічні та соціальні дослідження та інновацій у сфері переробки.
- Підтримка освітніх програм, шкільних, університетських та наукових досліджень у галузі переробки.
Історичний факт:
Проєкт «Let’s do it Ukraine School Recycling» засновано у 2016 році під керівництвом автора та координатора проєкту Юлії Мархель, реалізовувався межах проєктної діяльності громадської організації «Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН» спільно з компанією PepsiCo Україна та КП «Агенція розвитку міста Миколаєва».
Ребрендинг та зміна назви на «School Recycling» марафон роздільного збору відходів» відбувся у 2018 році. У зв’язку зі стрімким розвитком проєкту, розширенням команд та збільшенням об’ємів волонтерської діяльності було прийнято рішення про заснування окремої організації для підвищення ефективності та звуження профілю діяльності, досягнення місії та завдань, якісного масштабування для отримання максимального результату. Була створена нова команда адміністраторів, менторів та волонтерів для підтримки та реалізації проєктів, яка об’єднала понад 100 екоактивістів з різних куточків України.
На Міжнародній конференції в м. Таллінн, Естонія в 2019 році відбулась презентація проєкту, де моделлю запровадження системи сортування в навчальних закладах зацікавились лідери та екологічні активісти зі 45 країн Світу. Як результат зареєстровано громадську організацію «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Презентовано проєкти організації в Панамі, для масштабування діяльності в Центральній та Латинській Америці. Розроблено нову освітню програму «School Recycling World», започатковано ряд всеукраїнських проєктів, які невдовзі поширються на міжнародному рівні.
Організаційно-методичне забезпечення проведення проєктів у 2019 році здійснювали «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з громадською організацією« Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН»; громадською організацією «Let’s Do It! Panama»; КУ «Агенція розвитку Миколаєва»; Миколаївською міською радою; Управлінням освіти Миколаївської міської ради; Київською міською державною адміністрацією; КУ Київський молодіжний центр; Мішково-Погорілівської сільської ради. За підтримки генерального партнера проєктів компанії PepsiCo Україна; інформаційної та організаційної підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України.
Набутий досвід поширюється на території України та за її межами.
Ми вдячні кожному та відкриті до співпраці!
Контакти
school.recycling.world@gmail.com