Як навчити дитину плавати влітку: практичні поради для батьків


Опубліковано 09 Липень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Як навчити дитину плавати влітку: практичні поради для батьків


Як навчити дитину плавати влітку: практичні поради для батьків

Photo: Freepik


У сильну спеку так хочеться до води. Влітку знаходження біля води позитивно впливає на дітей. Однак варто подумати і про безпеку, особливо, якщо дитина ще не навчилася плавати. Вміння плавати – це важливий етап для безпеки, впевненості й фізичного розвитку дитини. «Діти в місті» зібрали рекомендації, які допоможуть вам навчити дитину триматися на воді.


З якого віку починати навчання?


Сьогодні дуже поширеною практикою є, коли батьки відправляються з дитиною до басейну ще до року. Для таких маленьких діток є окремі заняття в басейні з тренерами, а також різні пристосування для того, щоб дитинка трималася на воді. Вважається, що вода це природне середовище для дитини, тому, якщо заняття проводити з раннього віку, то дитина швидко навчиться плавати.

В середньому ж, якщо займатися в басейні можливості немає, оптимально навчати дітей плавати у віці 4-6 років. Саме в цьому віці дитина вже має розвинену координацію рухів, вміє концентруватися та готова сприймати інструкції дорослих.


Читайте також: Поведінка на воді: про що потрібно пам’ятати дітям і дорослим



Photo: Freepik


Поради для батьків-початківців


Навчання плаванню може тривати один день, а може даватися непросто. Все залежить від того, як дитина відноситься до води, чи боїться вона, чи довіряє дорослим, які її навчають. В будь-якому разі, варто починати з мілкої води, де дитина буде впевнено стояти на ногах і почувати себе в безпеці. Почніть з грайливого плескання, бризкання, занурення до пояса.

Не варто змушувати дитину плавати чи пірнати. Нехай спочатку вона адаптується у воді та вчиться у власному темпі. Навіть, якщо їй не вдасться навчитися плавати цього літа, нічого страшного в цьому немає. Плавання не є життєвою необхідністю і без цієї навички можна обійтися. Не попливе цього року, спробує наступного.

Використовуйте допоміжні матеріали. Багато дітей починають плавати з рятувальним колом або надувними наплічниками. Ці іграшки допомагають дитині триматися на воді та насолоджуватися плаванням, навіть якщо плавати вона ще не вміє.

Вчіть на власному прикладі. Показуйте, як пливете ви, розповідайте лайфхаки та секрети плавання.


Під час цьогорічних відпусток та подорожей зверніть увагу на наші каталоги "Відпочинок біля води"



Етапи навчання



Photo: Freepik


Якщо ви взялися за навчання всерйоз, і не хочете чекати, поки дитина навчиться сама, варто притримуватися наступних етапів.

Спочатку дитині треба звикнути до води, навчитися видихати у воду, не боятися заплющити очі. Тому практикуйте занурення обличчя у воду, пускання бульбашок.

Коли дитина вже не боїться води, можна переходити до роботи ногами. Навчіть дитину правильно працювати ногами, не згинаючи колін. Можна використовувати дошку або інші поверхні, за які вона триматиметься, поки працюватиме ногами.

Наступний крок – горизонтальне положення на воді. Тримайте дитину за живіт, щоб вона відчула, як тіло тримається на поверхні. Вчіть розслабляти тіло, щоб вода сама його тримала.

Останній етап – це навчання різним гребкам. Після опанування основ дитина може почати поєднувати рухи ногами і руками.

Завжди пам’ятайте про безпеку дитини. Проводьте навчання лише на безпечній глибині та в безпечних водах без сильної течії. Завжди залишайтеся поряд і не відпускайте дитину саму до води. Обирайте круги та жилети, які не сповзатимуть.


Зазвичай діти доволі швидко вчаться плавати і їх дуже важко потім вита щити з води. Втім, якщо у вас виникли проблеми з навчанням, завжди можна звернутися до тренера. Професійні тренери у басейнах мають методики навчання, які працюють навіть з маленькими дітьми. Така підтримка може знадобитися, якщо дитина має страх перед водою або мріє про швидкий результат.


Читайте також: Як прогулянки в різну погоду впливають на нервову систему дитини






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук