Як не втомлюватися від щоденної рутини з дитиною: лайфгаки
Опубліковано 09 Січень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті Запоріжжя > Як не втомлюватися від щоденної рутини з дитиною: лайфгаки
Photo: Freepik
Виховання дітей – непросте завдання, яке потребує величезного терпіння, уміння планувати свій час, бути гнучким та творчим. З маленькими дітьми і так не просто, а ще й щоденні рутинні справи забирають усі сили. Щоб заощаджувати сили, необхідно перетворити рутину на цікавий процес. «Діти в місті» зібрали для вас лайфгаки, які допоможуть полегшити життя вам та вашим діткам.
Крім того, справлятися з рутиною допомагає сучасна техніка, яка може забрати на себе половину справ. На сайті Фокстрот представлений широкий вибір побутової техніки, яка здатна буквально виконувати роботу за вас, звільняючи час для чогось важливішого.
Дитина та здорове харчування
Багатьом батькам знайома проблема, коли дитину потрібно годинами вмовляти поїсти здорову їжу. Спробуйте змінити стратегію. Замість того, щоб змушувати дитину їсти овочі, наріжте їх і поставте на стіл замість смаколиків. Яскраві кольори перцю, моркви, огірка привернуть увагу дитячих очей і згодом дитина почне їсти те, що раніше відмовлялася. Можна нарізати овочі у вигляді кумедних фігурок, щоб зробити їх ще привабливішими.
Також можна готувати дитині смузі. Для цього вам може знадобитися блендер, який перетворить нелюбимі овочі на улюблений напій.
Збори в садок чи на прогулянку
Photo: Freepik
Є супершвидкі дітки, а є ті, хто ніколи не поспішає одягатися. У результаті батькам доводиться постійно підганяти дитину. Це забирає безліч сил. Щоб уникнути поспіху та напруги, готуйте весь необхідний одяг заздалегідь та давайте дитині свободу дій. Дозвольте їй зібратися і покликати вас, коли вона буде готова. З часом ви знатимете, скільки часу потрібно саме вашій дитині на збори. Такий підхід дозволяє дитині відчути себе дорослою та незалежною.
Щоб прискорити дитину, можна купити їй годинник або таймер, щоб вона вчилася вкладатися у відведений їй на збори час.
Як позбутися постійних нагадувань
Вам знайома історія, коли мама як папуга повторює ті самі прохання, а дитина їх не виконує? Щоб зберегти свої нерви, перенесіть свої прохання на папір. Наприклад, розмістіть списки або нотатки на наклейках. Навчіть дитину знімати наклейку з завданням або викреслювати завдання зі списку після виконання. Таким чином, ви перетворюєте рутинні справи на гру, а також навчаєте дитину виконувати плани за списком.
До того ж візуальні підказки допомагають дитині елементарно не забути про свої обов'язки та плани. Також такий підхід формує почуття відповідальності.
Варто також навчити дитину складати електронні списки на її першому планшеті чи телефоні. Сьогодні є можливість купувати для дитини гаджети в юному віці, адже цінова політика при виборі планшетів і смартфонів досить приємна, особливо під час акцій у Фокстрот.
Систематизуємо прибирання
Photo: Freepik
Набридло щовечора збирати іграшки та речі дитини по всій квартирі? Прибирання справді є дуже рутинною справою і часто призводить до конфліктів. Замість того, щоб щодня нагадувати дитині прибрати свої іграшки, заведіть коробку для втрачених речей і відправляйте в неї всі речі, які знаходяться не на своїх місцях. Увечері пропонуйте дитині розібрати цю коробку та покласти всі речі на їхні місця.
Також подумайте про придбання робота-пилососа, роботу з яким можна доручити дитині: підготувати кімнату до прибирання, включити пилосос і потім повернути всі речі на місце. Цікавий квест!
Створюємо плани та схеми
Іноді доводиться повторювати щось по 10 разів, щоб дитина запам'ятала. Це стомлює та демотивує. Спробуйте намалювати схему з послідовністю дій або створіть візуальні інструкції у вигляді плаката. Як відомо, діти краще запам'ятовують та сприймають візуальну інформацію. Такий підхід позбавить вас необхідності нагадувати дитині про кожен крок.
Також можна створити інструкції про те, як користуватись побутовою технікою. Наприклад, пральною машиною або мікрохвильовою піччю. Сучасна техніка дуже проста у використанні, тому вже змалку можна привчати дитину з нею взаємодіяти.
Такі прості кроки дозволять вам трохи полегшити вашу рутину, а дитину зроблять більш дисциплінованою та зібраною.
Вам може сподобатися наша стаття: Виховуємо здорових дітей: топ-5 корисних звичок