Як продовжити термін служби пральної машини
Опубліковано 11 Листопад 2024 о 12:00
Блог Діти в місті Запоріжжя > Лайфхаки для батьків > Як продовжити термін служби пральної машини
Photo: ctrs.com.ua
Для будь-якої побутової техніки виробники вказують гарантійний термін, але якщо правильно доглядати пристрій, служити він буде набагато довше. Дізнайтеся, як правильно встановити та обслуговувати пральну машину, щоб вона працювала не обумовлених 10-15 років, а кілька десятиліть.
До речі, життєвий цикл вашої пральної машини починається не з першого її прання і навіть не з установки. Він починається з правильної покупки. Купити якісну побутову техніку можна тут https://www.ctrs.com.ua/stiralnye-mashiny/brand-samsung/.
Вібрація - головний ворог пральної машини
Основна причина, через яку раніше виходять з ладу комплектуючі пральної машини - це вібрація пристрою під час роботи.
Прибрати або хоча б максимально зменшити вібрацію можна, правильно встановивши пральню. Встановлюйте машинку на рівну та жорстку підлогу, а для додаткового гасіння вібрацій можете покласти щільний гумовий килимок.
Якщо підлога нерівна, відрегулюйте ніжки пральної машини. Для установки можна запросити фахівців - вони встановлять машину за "рівнем".
Photo: ctrs.com.ua
Вібрація може виникати ще з однієї причини, коли навантаження розподіляється нерівномірно. Тому не завантажуйте в барабан занадто багато чи дуже мало речей. Переглянути оптимальну вагу завантаження ви можете в інструкції.
Доглядайте за пральною машиною правильно
Виконуючи ці прості рекомендації щодо догляду за пранням, ви зможете продовжити термін експлуатації та запобігти певним поломкам пристрою:
-
Для машинки-автомата використовуйте лише пральний засіб з маркуванням Automat. Не додавайте засобу надто багато. При надмірній кількості піни робота пристрою ускладнюється, а на речах можуть залишатися плями.
Перш ніж відправити одяг у барабан, перевірте усі кишені. Монети, сірники – все це може дряпати барабан та засмічувати фільтр.
Після кожного прання дверцята залишайте відкритими. Так внутрішні елементи зможуть швидше висохнути, що запобігатиме появі плісняви та неприємного запаху. Для більшого ефекту барабан і гуму на дверцятах можна протерти.
Перевіряйте ємність для миючого засобу та періодично очищайте її. Кюветку можна дістати та промити під проточною водою, використовуючи губку або маленьку щітку.
Цикли намагайтеся розподіляти рівномірно: машина не любить довгого простоювання, яке чергується з кількома праннями на день. Якщо ж машина працює часто і кілька разів на день, між циклами має бути пауза кілька годин.
Ретельний догляд також передбачає «генеральне прибирання». Насамперед, це очищення від накипу.
Профілактика та очищення накипу
З якісним миючим засобом бруд з речей видалятиметься при 30-60 °С. Тому не використовуйте занадто гарячу воду, адже саме через неї з'являється накип.
Photo: ctrs.com.ua
Для профілактики раз на 1-2 місяці запускайте пральню з порожнім барабаном і при температурі 90 °С. У кюветку для порошку помістіть на свій вибір:
-
склянку оцту 9%;
півсклянки харчової соди;
до 100 г лимонної кислоти.
Ці народні рецепти є досить ефективними, але фахівці рекомендують використовувати професійні засоби.
Витратьте трохи коштів та часу на профілактику, і тоді купувати нову пральну машину вам знадобиться не скоро.