Альтернативні дитячі садочки: що може змінитися в дошкільній освіті
Опубліковано 01 Жовтень 2024 о 10:00
Блог Діти в місті Запоріжжя > Освіта > Альтернативні дитячі садочки: що може змінитися в дошкільній освіті
Photo: Freepik
Влітку 2024 року парламент ухвалив новий закон про дошкільну освіту, в якому передбачено багато змін та нововведень для дитячих садочків. Заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова в інтерв’ю ZN.UA розповіла, що очікувати батькам та діткам вже найближчим часом, адже закон набере чинності вже наступного року. "Діти в місті" зібрали найважливіші нововведення, які очікують на українців.
Зверніть увагу на Путівник по приватних дитячих садочках Запоріжжя 2024-2025 н.р.
Альтернативні типи дитячих садків
Як відомо, в Україні існує проблема з вільними місцями в державних садочках. Особливо ця проблема актуальна для великих міст, де не вистачає закладів освіти, а ті, які є, зазвичай переповнені. Для того, щоб записати дитину в садочок, існує електронна черга. Попри це багато дітей залишаються без місця в закладі дошкільної освіти.
Щоб вирішити цю проблему, планується створити альтернативні типи закладів дошкільної освіти. Наразі це лише ідеї, над реалізацією яких працюють у відомстві.
Мобільний дитячий садок
Це транспортний засіб, обладнаний всім необхідним для навчання дітей. Він приїздитиме за графіком і проводитиме уроки для діток. Такі «дитячі садки» актуальні для тих областей, де було зруйновано більшість закладів дошкільної освіти. Перший такий пересувний дитячий садок працюватиме в Херсонській області.
Читайте також: Освіта для дітей у Запоріжжі
Сімейний (родинний) садок
Дошкільний заклад, який створюватимуть у квартирі чи приватному будинку. Він має бути адаптованим до надання освітніх послуг невеликій кількості дітей. Викладати мають вихователі з відповідною ліцензією. За словами чиновниці, подібні садочки дуже популярні в Німеччині, Ірландії та Франції.
Photo: Freepik
Спеціальний дитячий садок для дітей із особливими освітніми потребами
Це заклади, які забезпечуватимуть навчання для дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими фізичними, психічними, інтелектуальними порушеннями та розладами поведінки.
Міні-садок до п’яти дітей
Ще один вид компактного закладу, який можна буде облаштовувати в приватному приміщенні.
Центр педагогічного партнерства
Такі заклади будуть створені для підтримки і допомоги батькам, які виховують дітей самостійно, без відвідування садочку. Це будуть заняття для дітей разом з батьками.
Читайте також: Чим зайняти дитину мамам, які працюють вдома
Дошкільний осередок
Невеликі дитячі садочки, які відкриватимуть при школі, бібліотеці чи навіть компанії. Зазначається, що таким чином роботодавці зможуть залучати співробітників з дітьми, адже питання з садочком буде вирішено – діти знаходитимуться зовсім поруч.
Центр розвитку дитини
Заклади, де організовуватимуть розвиваючі програми для дітей, які не відвідують садочки. Також тут надаватимуть психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги.
Обов’язкова англійська мова
Photo: Freepik
У законі також передбачено, що англійська відтепер буде обов’язковою для дошкільнят. З 2026 року англійську діти вивчатимуть вже з 5-6 років. Зараз йде робота по підготовці вихователів, які працюють в дитячих садках. На безоплатній основі проводяться курси з англійської мови. Крім того, плануються курси, де вихователям викладатимуть методики навчання англійської мови дітей дошкільного віку. Існує й безліч інших ініціатив, які мають підготувати вихователів до нововведень.
Вам може сподобатися наша стаття: Ідеальний дитячий садочок – який він?