Висипання при раку молочної залози


Опубліковано 14 Травень 2024 о 16:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Здоровʼя >  Висипання при раку молочної залози


Висипання при раку молочної залози

Photo: www.lissod.com.ua


Рак молочної залози є серйозною проблемою для здоров'я, на яку страждають мільйони жінок у всьому світі. Поява ущільнення та зміна форми грудей є найвідомішими ознаками цього захворювання, проте існує ще один менш відомий симптом, який може вказувати на наявність пухлини – висип.

Фахівці лікарні ізраїльської онкології LISOD зібрали та проаналізували всі важливі відомості про висипи при раку грудей, які допоможуть жінкам вчасно розпізнати небезпечні сигнали та звернутися за медичною допомогою https://www.lissod.com.ua/about-cancer/cancer-types/rak-molochnoj-zhelezy/.


Що таке висипання при раку молочної залози?


Висипання при злоякісній пухлині є зміною шкіри або аномалією, що виникає в області грудей або навколо неї. Це може бути потенційним індикатором основного захворювання, пов'язаного з аномальними процесами у тканинах молочної залози. Хоча цей тип онкологічного захворювання не завжди супроводжується висипом, важливо розпізнати та зрозуміти характеристики цього симптому в рамках зусиль щодо раннього виявлення раку.

Зовнішній вигляд та розташування

Висипання при раку молочної залози може відрізнятися за своїм зовнішнім виглядом, але часто має загальні характеристики. Він може виявлятися у вигляді постійного червоного або рожевого висипу, що супроводжується свербінням, набряком або підвищенням температури в ураженій ділянці. Висипка також може мати лусочки, нагадувати екзему або дерматит. Важливо відзначити, що висипання при раку молочної залози може виникнути на будь-якій ділянці грудей, включаючи сосок, ареолу або навколишню шкіру.

Текстура та відчуття

На відміну від типових шкірних висипань, викликаних алергією або роздратуванням, висип при раку молочної залози може бути більш щільним, піднятим або мати нерівну поверхню. За текстурою він може нагадувати апельсинову кірку - це відбувається через проникнення ракових клітин, які блокують лімфатичні судини під шкірою. Крім того, уражена ділянка може бути чутливою або хворобливою на дотик.


Типи висипу при раку молочної залози


Деякі з поширених типів висипу при злоякісному утворенні в грудях:

  • Запальний рак молочної залози (ЗРМЗ) – рідкісна та агресивна форма раку грудей, на частку якої припадає приблизно 1–5% всіх випадків пухлини в молочній залозі. Він характеризується виразним висипом, який проявляється почервонінням, набряком і відчуттям тепла в грудях. Уражені груди можуть виглядати збільшеними, твердими і мати текстуру, що нагадує апельсинову кірку. Висипання часто супроводжується хворобливістю, свербежем і болем. На відміну від інших типів раку молочної залози, ЗРМЗ може не виявлятися як окрема пухлина, що ускладнює його виявлення за допомогою традиційних методів скринінгу.
  • Хвороба Педжета молочної залози – рідкісна форма аномальних змін, що вражає переважно сосок та ареолу. Вона часто проявляється стійким лускатим висипом, що нагадує екзему або дерматит. Висипання може викликати свербіж, печіння і утворення кірки на соску або ареолі. У деяких випадках це також може супроводжуватися виділеннями або виверненням соска. Важливо відзначити, що хвороба Педжета зазвичай пов'язана з протоковою карциномою, що означає необхідність подальшого обстеження та лікування, читайте https://www.lissod.com.ua/about-cancer/cancer-types/rak-soska/.
  • Вторинний метастатичний висип. Рак молочної залози іноді може поширюватися за межі первинної локалізації на інші частини тіла – процес, відомий як метастазування. На пізніх стадіях ракових змін можуть виникати метастази у шарах шкіри, що призводить до розвитку вторинних метастатичних висипів. Ці висипання можуть проявлятися у вигляді множинних червоних або рожевих вузликів або уражень, часто в областях, близьких до первинної пухлини, або у віддалених місцях, таких як живіт чи спина. Побічні метастатичні висипання можуть бути ознакою раку грудей на пізніх стадіях і вимагають негайної медичної допомоги.


Photo: www.lissod.com.ua


Якщо у вас є побоювання з приводу висипу на рак молочної залози або інших симптомів, пов'язаних з аномальними змінами в грудях, не відкладайте звернення до лікаря. Пам'ятайте, що раннє виявлення раку збільшує шанси на успішне лікування та дозволяє запобігти розвитку різних ускладнень.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук