Лопух: все, що вам потрібно знати


Опубліковано 29 Січень 2024 о 12:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Здоровʼя >  Лопух: все, що вам потрібно знати


Лопух: все, що вам потрібно знати

Photo: forhealth.com.ua


Лопух – це багаторічна трав’яниста рослина, яка є поширеним бур’яном у багатьох частинах світу. Він має великі, овальні листя з гострими зубцями по краях. Квіти лопуха дрібні і жовті, а плоди – це колючі голівки, які легко прилипають до одягу або хутра тварин.


Лопух має багато корисних властивостей, і його використовують у традиційній медицині протягом століть. Корінь лопуха купити потрібно всім і кожному, адже він є найбільш цінною частиною рослини, оскільки він містить велику кількість поживних речовин і біологічно активних сполук.


Корінь лопуха: корисні властивості


Протизапальна дія: корінь лопуха містить поліфеноли, які мають протизапальні властивості. Вони можуть допомогти зменшити запалення в організмі, яке може бути пов’язане з різними захворюваннями, такими як артрит, ревматизм і астма.

Антиоксидантна дія: корінь лопуха містить антиоксиданти, які допомагають захистити організм від пошкоджень, викликаних вільними радикалами. Вільнорадікали можуть сприяти розвитку хронічних захворювань, таких як рак, серцево-судинні захворювання та діабет.

Дієтична підтримка: корінь лопуха є хорошим джерелом харчових волокон, які можуть допомогти підтримувати здорове травлення. Він також містить вітамін С, вітамін В6 і залізо, які є важливими для загального здоров’я.

Очищення організму: корінь лопуха має сечогінні властивості, які можуть допомогти вивести токсини з організму. Він також містить інулін, який є типом харчових волокон, що допомагає підтримувати здоров’я кишківника.

Цю добавку можна використовувати в різних формах, включаючи капсули, таблетки, чай і відвар. Його можна приймати всередину або зовнішньо.


Внутрішнє застосування


Внутрішнє застосування кореня лопуха може бути корисним для лікування наступних захворювань:

Захворювання шкіри: корінь лопуха може допомогти зменшити запалення і свербіж, пов’язані з екземою, псоріазом та іншими захворюваннями шкіри.

Проблеми з травленням: корінь лопуха може допомогти покращити травлення і зменшити газоутворення.

Захворювання сечової системи: корінь лопуха може допомогти вивести токсини з організму і зменшити запалення в сечовій системі.

Проблеми з печінкою: корінь лопуха може допомогти захистити печінку від пошкоджень і покращити її функцію.


Зовнішнє застосування


Зовнішнє застосування кореня лопуха може бути корисним для лікування наступних захворювань:

Захворювання шкіри: корінь лопуха можна використовувати для виготовлення мазей і кремів, які можуть допомогти зменшити запалення і свербіж, пов’язані з екземою, псоріазом та іншими захворюваннями шкіри.

Проблеми з волоссям: корінь лопуха можна використовувати для виготовлення шампунів і лосьйонів, які можуть допомогти зміцнити волосся і запобігти його випаданню.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук