Електроскутери та дальність поїздки: як вибрати модель з оптимальним запасом ходу


Опубліковано 25 Вересень 2023 о 19:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Оглядові статті >  Електроскутери та дальність поїздки: як вибрати модель з оптимальним запасом ходу


Електроскутери та дальність поїздки: як вибрати модель з оптимальним запасом ходу

Photo: allo.ua


Ви коли-небудь замислювалися, наскільки важливою є дальність поїздки при виборі електроскутера? На ринку представлений величезний вибір моделей із запасом ходу від 10 до 60+ кілометрів. Давайте розберемося, що впливає на автономність електричного транспорту та як вибрати оптимальний варіант для ваших потреб.


Чинники, що впливають на дальність поїздки


Є кілька моментів, від яких залежить скільки електроскутер може проїхати без підзарядки. Перший і очевидний — ємність встановленого акумулятора. Чим більше значення Втч, тим далі скутер проїде на одному заряді. Не менш важлива потужність електродвигуна: чим вона вища, тим швидше витрачається заряд.


Крім того, на дальність впливає вага водія та самого транспорту. Чим важчий вантаж, тим більше енергії витрачається на пересування. Варто враховувати й умови експлуатації: якщо очікують поїздки в гору або проти сильного вітру, запас ходу скоротиться. Це ж стосується швидкості: що вона вища, то швидше витрачається заряд.


Розібравшись із основними аспектами, вам буде простіше зрозуміти, який купити електроскутер залежно від завдань.


Типові сценарії використання та необхідний запас ходу


Для яких поїздок знадобиться електроскутер і яку дальність вибрати в кожному випадку? Є кілька типових сценаріїв:

  1. Короткі поїздки до магазину або роботи зазвичай становлять близько 5-7 кілометрів на один бік. Для таких цілей оптимально підійде бюджетна модель із запасом ходу в діапазоні 10-15 км.
  2. Переміщення містом - більш тривалі поїздки до 15-20 км в один бік. Тут потрібен запас ходу 25–35 км, щоб встигнути дістатися пункту призначення та повернутися без підзарядки.
  3. Для приміських поїздок на дачу або заміський будинок буде потрібно скутер з дальністю ходу від 35 км. Це дозволить з комфортом долати відстань у 30-40 км до пункту призначення, а підзарядившись можна вирушати назад.
  4. Далекі поїздки за місто на 50-60 км і більше вимагатимуть моделі з максимальним запасом ходу.

Отже, дальність їзди пристрою має перевищувати середню довжину поїздок приблизно на 20–30%. Це гарантує можливість безпечно дістатися від точки А до точки Б і не залишитися на півдорозі з розрядженим акумулятором.


Як продовжити термін служби батареї


Також важливо подбати про правильний догляд за батареєю електроскутера, щоб продовжити термін її служби та зберегти ємність:

  • не розряджайте батарею повністю - намагайтеся підтримувати рівень не нижче 20%, що допоможе уникнути глибокої розрядки та скорочення дальності їзди;
  • не тримайте пристрій на зарядці довго - це може призвести до перегріву і зменшення ємності;
  • Не залишайте акумулятор в холоді або на сонці — намагайтеся зберігати та заряджати пристрій у сухому та прохолодному місці.

Дотримуючись цих порад, ви зможете продовжити здоров'я акумулятора та зберегти дальність поїздки електроскутера на максимальному рівні.

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук