Харчування для розвитку розуму та тіла


Опубліковано 25 Вересень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Харчування >  Харчування для розвитку розуму та тіла


Харчування для розвитку розуму та тіла

Photo: Freepik


Забезпечення правильного харчування є наріжним каменем цілісного розвитку дітей. Це не тільки закладає основу для фізичного здоров’я, але й суттєво впливає на когнітивні функції, емоційне благополуччя та загальну життєву силу.

«Діти в місті» вирішили заглибитися в основні аспекти харчування, які підтримують як розум, так і тіло.


Збалансована дієта – запорука добробуту


Збалансована дієта схожа на симфонію поживних речовин, які гармонійно працюють, щоб забезпечити ріст і розвиток дитини. Вона охоплює різноманітні групи харчових продуктів, зокрема:

  • Фрукти та овочі. Вони наповнені вітамінами, мінералами та антиоксидантами, необхідними для міцної імунної системи, оптимальної роботи мозку та загальної життєвої сили.
  • Білки. Містяться в таких джерелах, як нежирне м’ясо, риба, бобові та молочні продукти. Білки мають вирішальне значення для відновлення клітин, імунної функції та розвитку м’язів.
  • Цільнозернові продукти. Складні вуглеводи, що містяться в цільнозернових продуктах, таких як коричневий рис, цільнозерновий хліб і овес, забезпечують постійний рівень енергії, який має вирішальне значення для розумової та фізичної активності.
  • Корисні жири. Такі продукти, як авокадо, горіхи, насіння та оливкова олія, містять незамінні жирні кислоти, необхідні для розвитку та функціонування мозку.
  • Молочні продукти. Вони забезпечують організм кальцієм та іншими життєво важливими поживними речовинами для здоров’я кісток і загального росту.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Ідеї здорових перекусів для вибагливих


Робота мозкуPhoto: Freepik


Деякі поживні речовини відіграють ключову роль у когнітивних функціях, пам’яті та концентрації.


До них належать:

  • Омега-3 жирні кислоти. Містяться у великій кількості в жирній рибі, як-от лосось, насінні льону та волоських горіхах. Вони сприяють розвитку мозку, покращують пам’ять і когнітивні здібності.
  • Залізо. Міститься в червоному м’ясі, птиці, бобах і збагачених зернових. Залізо необхідне для оптимальної роботи мозку та запобігання когнітивним дефіцитам.
  • Вітаміни та мінерали. Повноцінна дієта забезпечує споживання основних вітамінів, таких як B-комплекс, C, D, і мінералів, таких як цинк і магній, які сприяють когнітивній функції.


Читайте також: Вітаміни, які потребує кожна дитина: рекомендації нутриціолога


Зволоження: вода як еліксир життя


Вода - неоспіваний герой дитячого раціону. Достатня гідратація є життєво важливою для когнітивних функцій, підтримки рівня енергії та підтримки фізичної активності.

Зневоднення може погіршити короткочасну пам’ять, концентрацію та здатність приймати рішення. Це впливає на когнітивні завдання, такі як арифметика, критичне мислення та вирішення складних проблем.

Навіть легке зневоднення може вплинути на настрій дитини, призводячи до дратівливості та зниження пильності. Крім того, вода є основним компонентом крові, яка транспортує кисень і поживні речовини до клітин. Зволоження підвищує фізичну працездатність, забезпечуючи дітям енергію та витривалість для різноманітних видів діяльності.


Харчові звички


Photo: Freepik


Культивування звичок здорового харчування виходить за рамки вибору їжі. Заохочуйте регулярні прийоми їжі, сімейні вечері та неспішне, уважне ставлення до прийомів їжі.

Структуровані страви та закуски допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові, забезпечуючи постійну енергію для тіла та розуму. Спільні прийоми їжі сприяють соціальній взаємодії, емоційному благополуччю та вибору здоровішої їжі. Всі ці звички формують у дитини більш здорові стосунки з їжею.

Для дітей з алергією або особливими дієтичними вимогами вкрай важливо знайти відповідні альтернативи, які забезпечують необхідні поживні речовини.


Читайте також: Підлітки та харчування: поради батькам


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук