Де використовують ім'я Зевса, головного бога Олімпу у світі?


Опубліковано 14 Квітень 2023 о 13:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Оглядові статті >  Де використовують ім'я Зевса, головного бога Олімпу у світі?


Де використовують ім'я Зевса, головного бога Олімпу у світі?

Photo: whoiszeus.com.ua


Згідно з давньогрецькою міфологією, Зевс – цар богів, зображувався як вражаюча людина з великою бородою та вишуканою зачіскою, зазвичай у нерухомій позі, демонструючи свої атрибути та символіку. Серед найвідоміших символів можна відзначити Блискавку – тризуб із вилами у формі блискавки, який використовувався у битвах із титанами. Егіда - накидка з козячої шкіри - забезпечувала захист бога, потім перетворившись на щит. Символ влади Зевса – скіпетр, інколи ж його зображували з молотом чи лабрисом. Щоб пересуватися, Зевс користувався своєю колісницею, яку запрягали величезні орли.


Багато шанувальників колись шанували Зевса разом з іншими богами Олімпу, приносячи йому жертви в храмах і святинях, що знаходилися на всій території давньогрецького світу, включаючи Середземномор'я. У період Римської імперії Зевс був зрівняний з Юпітером - римським еквівалентом Зевса, і продовжував бути шанованим у такому вигляді.


Ім'я Зевса продовжує отримувати молитви від його шанувальників, що може здатися дивним. На сайті https://whoiszeus.com.ua/ розповідається про популярність цього бога у різних сферах життя.


У сучасній православній Греції діють різні язичницькі рухи, які вшановують давніх богів. Незважаючи на обережність і закритість цих релігійних груп, вони створюють власні офіційні елліністичні церкви і формують релігійні громади.


В яких сферах сучасного життя використовується ім'я Зевса


Культура і міфологія Стародавньої Греції має постійний вплив на сучасну культуру різних народів. Часто з'являються творчі проекти, які розкривають історію Зевса та інших богів Олімпу. У деяких творах боги можуть бути зображені у світлому вигляді, а в інших – лише у негативному світлі.

У кількох фільмах можна побачити різні інтерпретації образу Зевса, якого зображували різні актори. Серед екранізацій за участю важливого персонажа давньогрецької міфології можна відзначити такі фільми, як "Битва титанів" (2010), "Гнів титанів" (2012), "Війна богів: Безсмертні" (2011), "Персі Джексон та володар блискавок" (20) та інші. Також існує телесеріал "Дивовижні подорожі Геракла", показаний з 1995 по 1999 рік.


Боги Давньогрецького пантеону вплинули на ігрову промисловість, та його образи можна знайти у безлічі унікальних проектів. Наприклад, у слешері God of War гравці можуть взяти участь у захоплюючих боях спартанця Кратоса з Олімпійськими богами протягом трьох частин гри. У рольовій грі Hades розповідається неповторна історія сина Аїда, Загрея, який намагається втекти з царства батька, а Зевс та інші олімпійські боги допомагають йому в цій небезпечній місії. У грі Titan Quest гравці можуть зустріти неповторні образи богів Олімпу, які рішуче піклуються про долю людства.


Окрім згаданих прикладів, у класичній культурі існує безліч творів у вигляді книг, картин, віршів, пісень, театральних п'єс та інших проявів мистецтва. Цей перелік дуже довгий, і наведення всіх випадків, коли люди шанують бога блискавок, може тривати багато часу.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук