Як зберегти зуби здоровими: поради стоматологів


Опубліковано 24 Березень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Здоров'я та спорт >  Як зберегти зуби здоровими: поради стоматологів


Як зберегти зуби здоровими: поради стоматологів

Photo: Freepik


Турбота про зуби є важливою для підтримки хорошого здоров’я порожнини рота. Це не тільки допомагає нам мати яскраву та гарну посмішку, але й запобігає таким проблемам із зубами, як карієс, захворювання ясен і неприємний запах з рота. Важливо з самого дитинства привчати дітей доглядати за своїми зубками.

«Діти в місті» зібрали кілька порад від стоматологів, які допоможуть зберегти зуби здоровими та міцними.


Чистіть зуби двічі на день

Чищення зубів двічі на день є найважливішим кроком у підтримці ваших зубів здоровими. Стоматологи рекомендують чистити зуби вранці після сніданку і перед сном. Використовуйте зубну пасту з фтором і зубну щітку з м’якою щетиною, щоб чистити зуби з усіх боків принаймні дві хвилини.


Чистіть зуби після вживання липкої або крохмалистої їжі

Липкі або крохмалисті продукти, такі як цукерки, чіпси та сухарики, можуть прилипати до ваших зубів і сприяти розвитку шкідливих бактерій. Якщо ви їсте такі продукти, обов’язково почистіть зуби якнайшвидше після цього, щоб запобігти утворенню карієсу.Photo: Freepik


Зубна щітка

Вибір правильної зубної щітки може значно змінити ефективність чищення зубів. Обов’язково вибирайте зубну щітку з м’якою щетиною та головкою, яка може досягати всіх ділянок вашого рота. Електричні зубні щітки також можуть бути хорошим вибором, оскільки вони можуть допомогти видалити наліт ефективніше, ніж ручні.


Регулярно використовуйте зубну нитку

Чистка зубною ниткою допомагає видалити частинки їжі та наліт між зубами, куди зубна щітка не може дістатися. Стоматологи рекомендують користуватися зубною ниткою хоча б раз на день, бажано перед сном.


Здорова їжа

Здорове харчування корисне не лише для загального здоров’я, але й для ваших зубів. Уникайте солодких і кислих продуктів, оскільки вони можуть пошкодити зубну емаль і викликати карієс. Замість цього їжте багато фруктів і овочів, нежирних білків і цільнозернових продуктів. Вживання великої кількості води також може допомогти змити будь-які частинки їжі та зберегти ротову порожнину зволоженою.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Молочні зубки: міфи та правда


Відвідуйте стоматолога

Регулярні стоматологічні огляди мають вирішальне значення для підтримки здоров’я ротової порожнини. Стоматологи можуть виявити ранні ознаки проблем із зубами та вилікувати їх до того, як вони стануть більш серйозними. Рекомендується кожні півроку відвідувати стоматолога для планового огляду і профілактичної чистки.Photo: Freepik


Носіть капу для занять спортом

Якщо ви або ваша дитина займаєтеся спортом або будь-якими фізичними навантаженнями, які можуть пошкодити зуби, важливо носити капу. Капа може захистити ваші зуби та ясна від будь-якого удару чи травми.


Жуйте жуйку без цукру

Жування жувальної гумки після їжі допомагає стимулювати вироблення слини, яка допомагає нейтралізувати кислоту та змиває частинки їжі. Обов’язково вибирайте жуйку без цукру, яка містить ксиліт, який також може допомогти запобігти карієсу.


Використовуйте рідину для полоскання рота з фтором

Ополіскувач рота допомагає зміцнити зубну емаль і запобігти карієсу. Для дітей можна знайти різноманітні ополіскувачі з приємним смаком.


Не використовуйте зуби як знаряддя

Використання зубів для відкриття пакетів, пляшок або відрізання стрічки може пошкодити зуби та спричинити їх відкол або тріщину. Завжди використовуйте ножиці або інші відповідні інструменти, щоб не пошкодити зуби.


Скребок для язика

Використання скребка для язика допомагає видалити бактерії та сміття з язика, які спричиняють неприємний запах з рота та сприяють карієсу. Ви можете знайти скребки для язика в більшості аптек або в Інтернеті.


Дотримуючись цих порад, ви зможете зберегти свої зуби здоровими та міцними на все життя.


Читайте також: Добірка міфів про здоров’я дитини


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук