Вправи для дихання від UNICEF та Світлани Ройз


Опубліковано 17 Жовтень 2022 о 10:00

Блог Діти в місті Запоріжжя >  Різне >  Вправи для дихання від UNICEF та Світлани Ройз


Вправи для дихання від UNICEF та Світлани Ройз

Photo: Freepik


Дихання – це фундаментальна дія життя. Люди майже ніколи не усвідомлюють, що дихають. Просто не замислюються над цим. Проте від дихання може залежати фізичний та психологічний стан людини.

«Діти в місті» підібрали для вас дихальні вправи від Світлани Ройз та UNICEF, які допоможуть заспокоїтися та стишити тривогу.


Особливості вправ


Дорослим варто пам’ятати, що всі процеси, які протікають у дитини до семи років – «тілесні». Чим більше дитина рухається, тим більше вона думає. Поки що вона лиш напрацьовує навички концентрації та зосередження.

Крім того, малята ще не вміють рахувати. Через це їм важко даються вправи, де потрібно вдихати і видихати певний час по кілька секунд. Тому усі практики мають бути підкріплені рухами, тілесними, максимально зрозумілими та наочними.

Також вправи стануть в нагоді дітям та дорослим, які переживають стрес або мають травматичний досвід. Оскільки їм може бути складно зосередитися або концентрувати увагу, то прості візуальні картки допоможуть тримати фокус.


Читайте також: Чим зайняти дитину в укритті: найрізноманітніші поради


Правила використання карток


Все дуже просто.

  • Зірочка – це початок. Поставте пальчик на позначку початку.
  • Далі ведіть пальчиком по лінії стрілки. Якщо стрілочка зелена – робіть повільний вдих, якщо синя – повільно видихайте. Чим стрілочка довше, тим довше має бути вдих чи видих.
  • Повторіть коло 2-3 рази.
  • Коли закінчите вправу, струсіть руками, наче струшуєте воду з пальців.


Картки дихання


Починати можна з будь-якої картки. Ви можете рухатися по черзі або обирати по настрою.Photo: UNICEFPhoto: UNICEF


Поступово кола дихання можна ускладнювати, і шукати цікавіші форми.

Photo: UNICEF

Photo: UNICEF


Photo: UNICEF


Всі картки дихальних практик ви можете скачати за посиланням.


Усі картки навмисно зроблено таким чином, аби об’єкти на них були відомими та зрозумілими будь-якій дитині будь-якого віку. Коли дитина звикне до цих вправ, то далі для дихальних практик можна «обводити» все, що трапляється в поле зору – дерева, вікна, меблі.


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук